Kpss Nasıl Çalışılır?

Kpss Nasıl Çalışılır?

Kamu personeli seçme sınavı, Türkiye’de adayların en çok talep gösterdiği ve beklenti içerisine girdiği sınavlardan şüphesiz en önemlisidir. Çünkü KPSS sınavı, devlete açılan bir sınav olma özelliği taşıyor  ve eğitim hayatından iş hayatına geçişte bir dönemeç niteliğinde.

Devlet memuru olmak ve bu şekilde yaşamını sürdürmek isteyen bireyler için önemli bir artı sağlayacak olan bu sınav, çok daha önemli bir hazırlık sürecine sahip. Çünkü Kpss A her sene, Kpss B iki senede bir yapılan bir sınav( Çift yılların puanı atamalarda geçerli). Bu yüzden insanlar bu sınavlara hazırlanırken, neye nasıl çalışacaklarına sağlıklı bir şeklide karar vermeleri gerekiyor.

  • Sistemli Çalışın: Özellikle KPSS B grubuna yada diğer gruplara nasıl çalışacağınız konusunda yolun başındaysanız eğer, Eksik konuların çalışılması, tarama ve soru çözümü, aylık tekrarlar ve deneme sınavları gibi sistemli ve adımlı bir şekilde ilerlemek gerekir.
  • Hafıza tekniklerini kullanın: Hafıza teknikleri ile öğrenme metodlarından faydalanın, Örnek olarak aşağıda bir adet video bırakıyorum. Farklı dersler için farklı videoları Youtube üzerinde bulabilirsiniz.

Sistemli hareket ederek, sınav süreçlerine göre hem genel kültür, hem de özel yetenek konusuna dair çalışmalarınızı yapabilirsiniz. Bu iki alan zaten B grubu KPSS sınavı için oldukça önemli. Hazırlandığınız alan ile ilgili aklınızda kaynak tercihi yoksa kaynak kitap tavsiyelerini buradan bakabilirsiniz.

KPSS A grubu kaynakları için : https://kpsshaberlerim.com/kpss-a-grubu-kitap-tavsiyesi/

KPSS B grubu kaynakları için : https://kpsshaberlerim.com/kpss-b-grubu-kitap-tavsiyesi/

KPSS kaynak kitap seçimi konusunda yararlanılan ve kullanılan kaynakları Dershane hocalarının tavsiyeleri  ve görüşlerine göre birkaç farklı kaynakları da tarayarak derledik. Bu kitaplar işinizi kolaylaştıracaktır. Tek yapmanız gereken elinizdeki kitapları tarayarak eksiklerinizi kapatmak ve bol soru çözümü ile öğrendiklerinizi ekiştirerek ilerlemek. Sonrasında işleriniz çok daha kolay bir şeklide ilerlemiş olacaktır. Zamana dair yenilenen, büyüyen ve ortaya çıkarılan her bir seçenek için geç kalmayın ve sitemizi takip etmeye tüm hızınız ile devam edin. Kpss nasıl çalışır sorusuna, bu denli bir plan ve program yeterli olacaktır. Daha detaylı bir çalışma programı hazırlamak için, günlük yoğunluğunuza göre bir şekil çizmeniz sizin artınıza olacaktır. Bu şekilde çok daha rahat ve çok daha hızlı bir çalışmayı ön plana çıkarabilirsiniz değerli arkadaşlar. Şimdiden keyifli çalışmalar diliyoruz. Sitemizde hazırlandığınız alan ile ilgili ders notları ve rehber yazılarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir