Son İlanlar

Home / Kaynak Tavsiye / KPSS Kaynak Önerileri 2019

KPSS Kaynak Önerileri 2019


Devlet memuru olmak isteyenlerin KPSS’ ye girmeleri ve iyi bir puan almaları çok önemli. ÖSYM tarafından devlet kurumlarında görev almak isteyen personellere yönelik olarak yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) lisans ve ön lisans kademesinde her yıl yapılıyor. Adayların 2 yıl geçerli olan KPSS puanları ile herhangi bir devlet kurumunda şart ve puanlarının uyumlu olması durumunda görev alabilme hakkı bulunuyor. Ancak bunun için iyi bir puan almak için önemlidir. Bu durumda iyi bir KPSS hazırlık dönemini gerektiriyor ki her aday için bu süreç fazlasıyla zorlu ve bilinmez olabiliyor. Bunun nedeni ise temel bir eğitim programının söz konusu olmamasıdır. Buna göre KPSS 2019 sınavına girecek adaylarda KPSS hangi kitapları almalıyım ve KPSS kaynak önerileri 2019 gibi çeşitli araştırmalar yapılıyor. Özellikle uzmanların ve daha önce KPSS’ ye girmiş ve başarıya ulaşmış adayların çalışmalarında kullandıkları kaynaklara ilişkin önerilerde bulunmaları yeni KPSS adayları için büyük bir avantaj sağlıyor.


KPSS hazırlık sürecinde KPSS kaynak önerileri 2019 konusunda kesinlikle standart bir kitap ya da kaynak önerisi yeterli olmaz. Bu noktada her ders açısından en güçlü kaynaklar farklıdır. Bu kaynaklardan bazıları KPSS’ de daha önceki yıllarda çıkmış sorulardan bazılarını tutturmuş veya benzer temelde yakalamış olan kaynaklar mevcuttur. Bu tip kaynaklar tek bir yayın evi ya da kuruluşun tüm derslerdeki yayınları için geçerli olmuyor. Bu noktada farklı derslerde farklı kaynaklar öne çıkıyor. Buna göre 2019 KPSS’ de hazırlık süreci için kaynak önerileri derslere göre hazırlanmıştır.

KPSS Türkçe Kitap Önerileri;

Adayların KPSS 2019 Türkçe konularını daha basit şekilde anlaması açısından tablolama ve maddeleme biçiminde sade anlatımı bulunan Doğru Tercih öne çıkıyor. Soru bankası olarak ise Benim Hocam Yayınları Türkçe kitapları tavsiye ediliyor.

KPSS Matematik ve Geometri Kitap Önerileri;

Küçük detaylardan oluşan notlar, uyarılar ve kısa özetler ile adayların soru çözme alışkanlığına sahip olmasını sağlıyor. Konularda basitten daha zorlu konulara doğru ayrılmış ve çıkan sorulara benzer sorulara yer veriyor. Bu şekilde adayların ÖSYM soru tipine alışmalarına yardımcı olunuyor. KPSS Matematik Kara kutusu 1.Cilt İnformal Yayınları tavsiye ediliyor. KPSS Kozmik Oda Matematik Tamamı Çözümlü Soru Kitabı Yargı Yayınları da KPSS hazırlık dönemi ile ilgili olarak, tavsiye edilen kaynaklar arasında yer alıyor.

Bu kaynaklar haricinde Konu Anlatımlı Benim Hocam Yayınları örnek soru çözümleri ile dikkat çekiyor. KPSS ALES DGS YGS sınavlarına yönelik Adım Adım Matematik Yargı Yayınları da büyük bir avantaj sağlıyor.

KPSS Tarih Kitap Önerileri;

Benim Hocam ekibi tarafından Tarih Kitapları Sınav adaylara büyük bir kolaylık sağlıyor. Video Ders Notları ve Video Soru Bankası Kitapları da adaylara yardımcı oluyor. KPSS Tarihin Pusulası Konu Anlatımı kitabı da Soru Bankası olarak Doğru Tercih yayınları tarafından adaylara önemli bir avantaj sağlıyor.

KPSS Coğrafya Kitap Önerileri;

Günümüzde KPSS Coğrafya konusunda en fazla satılan kitaplar arasında yer alıyor. KPSS’ de çıkan soruların biçimi ve kalitesi açısından oldukça benzerdir. KPSS Coğrafya Konu Özetli Soru Bankası Destek Kariyer Yayınları da KPSS adayları için önerilen KPSS kaynak önerileri 2019 listesinde yer alıyor.

Hakkında Fethi Kılıç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir