Kpss B Grubu Kitap Tavsiyesi

KPSS B Grubuna Hazırlık

KPSS B grubuna hazırlık, binlerce aday arasından sıyrılıp, P3 puan türünde 90 puan üzeri bir sınırı geçip o yıl içerisinde atamalarda beklemeden yerleşmek istiyorsanız sistemli çalışmanız gerekmektedir.

KPSS B grubu için oldukça yoğun bir şekilde çalışmayı sürdürüyorsanız ve sistemli ve programlı bir şekilde ilerlediğine inanıyorsanız, fakat KPSS B grubu kaynak kitap seçimi konusunda sıkıntı yaşıyorsanız, o zaman sizin için hazırladığımız kaynak kitap seçimlerini bu yazıdan ve buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.. Bu yazımızda sizler için KPSS B grubu kitap önerisi yapmak istiyoruz. Bu sayede daha farklı kitaplar, daha çok çalışmalar ve daha keyifli bir zaman süreci içerisinde istediğiniz bölüm için rahat bir çalışmaya ulaşabileceksiniz. Bu kitapların seçimi, aslında yayın evlerine göre değişmekle beraber, daha önce çıkmış soruları derleyen ve iyi sorular hazırlayan yayınevleri ile de bizzat ilgili oluyor. Bu yüzden sizlere bugün hazırlayacağımız çalışmalarda, KPSS B grubunda en çok tercih edilen kaynakları seçerek ve uzman hocaların tavsiyeleri doğrultusunda KPSS standartına en yakın soru bankalarını derledik. Aşağıdaki liste işinize yarayacaktır bu konuda örneğin.

KPSS B Grubu Kitap Önerisi;

Bu konuda kitap önerisi olarak öncelikle belirtmek isteriz ki, aşağıda yer alan kitaplar ve yayınevleri ile hiçbir alakamız olmamakla beraber, kitapları satın alabileceğiniz bir link vermiyoruz. Bu kitaplar sadece tavsiyeler üzerine olup herhangi bir gelir elde etme durumu yoktur.

KPSS B Konu Anlatımlı Kitap Tavsiyesi

  • 2018 KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Hedef Memurluk Tüm Dersler Sade Konu Anlatımı Yediiklim Yayınları

Yediiklim Yayınları 2018 KPSS kitap tavsiyesi olarak ilk önereceğimiz kitap. Dilerseniz hem soru bankası 760 küsür sayfadan oluşmaktadır. Konu anlatımlı kitabın piyasa fiyatı 25-30 TL arası değişmektedir. İçerisinde Tüm GK GY derslerini bulundurmakta onun yanında örnek sorular da mevcuttur.

  • 2018 KPSS Genel Yetenek Genel Kültür 5 Ders Tek Kitap Murat Yayınları

KPSS Genel Kültür Genel Yetenek kitap tavsiyesi olarak murat yayınları ikinci sırada yer alıyor. Kitap yaklaşık 850 küsür sayfa olup, Konu anlatımları, örnek tarama soruları, Konu testleri ve çıkmış KPSS sorularından oluşmaktadır.

  • 2018 KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Özel Tek Kitap Data Yayınları

 

Genel Kültür Genel Yetenek kitap tavsiyesinde üçüncü ve son kitap, Data yayınlarının Konu anlatımlı tek kitabı olacaktır. KPSS soru tarzına yakın soruları ile, sınava hazırlanan adayların tercih ettiği bir diğer kaynak olan Data yayınlarının konu anlatımlı kitabı, yaklaşık 610 sayfadan oluşmakta ve ortalama 25 TL gibi bir fiyatta piyasada bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir