KPSS A Grubu Kitap Tavsiyesi

KPSS A Grubu Kitap Tavsiyesi

Kitaplardan sınava hazırlanmak isteyenler için çok iyi bir fikrimiz var. Bu konuda ön plana çıkarılan kitaplardan, hem daha deneyimli hocaların sorularına çözüm üretebilirsiniz, hem de çıkmış sorulara dair ne gibi seçeneklerin karşımıza çıktığını görürsünüz. Bildiğiniz gibi Kpss her sene sınav yapıyor. A grubu her yıl, B grubu  alımları 2 yılda bir olarak yaptığı bu sınavları ön plana çıkarmak için çeşitli seçenekler sunuyor ve bu sayede çok daha güçlü ve yoğun bir dokunuş sergiliyor. Hem sistemli, hem de yenilikçi bir fırsat ile birlikte ön plana çıkarılan bu çalışmalar için, tek yapmanız gereken güçlü bir kitaba başvurmanız olacak.

KPSS A Grubu Sınavının Önemi

KPSS A kadro sınavı, bildiğiniz gibi her sene yapılmakta fakat ilanlar yeterli düzeyde açılmamakta yada alımlar az olmaktadır. Özellikle OHAL sürecinde alımların bir hayli düştüğünü gözlemledik. Hal böyle olunca  A kadro sınavlarında yarışacağınız sınava ciddi olarak hazırlanan çok adayınız bulunuyor. Sizi bir adım öne geçirecek olan

  • Çalışma disiplininiz
  • Çalışma stratejiniz
  • doğru kaynaklardan beslenmeniz.

Bu yüzden sizlere kpss A grubu kitap tavsiyesi olarak birkaç tane farklı kaynaktan derlediğimiz eserleri sunmak istiyoruz. Aşağıda yer alan bu kaynakların ve eserlerin çok daha verimli şekillerde ön plana çıkması için, sipariş vermeniz yeterli olacaktır.

Not: Aşağıda verilen tavsiye kitaplar ile satış, pazarlama yada destekleme amacı ile hiçbir ilgimiz bulunmamakta olup sadece tutulan soru tarzlarının oluşturduğu kitaplar üzerinden tavsiyelerde bulunulmaktadır.

2018 KPSS A Grubu 690 Muhasebe Soru Bankası Yakın Eğitim Yayınları

Muhasebe soru bankası olarak bu soruları çözebilirsiniz. 690 Muhasebe soru bankası ile, KPSS A, kurum sınavları ve SMMM sınavlarına hazırlıkta kullanabilirsiniz.

2018 KPSS ve Kurum Sınavları İçin Themis Hukuk Soruları Kuram Kitap

3054 Özgün sorudan oluşan Themis Hukuk kitabı, KPSS A kadro hazırlanan adayların vazgeçilmez kitaplarından birisi. Hazırlanan adaylar, sorularının gereksiz zorlayıcı olduğunu düşünse de, KPSS sınavına girdiklerinde basit (kek diye nitelendirilen) sorular sizleri karşılamayacak. Themis yayınında sorular kolaydan zora doğru gitmekte bu yüzden hazırlanırken düşünebileceğiniz bir soru bankası olabilir.

2018 KPSS A Grubu Mali Anestezi Maliye Soru Bankası Yakın Eğitim Yayınları

Mali Anestezi kitabının ders notları olarka ve soru bankası olarak 2 yayınını da alarak kullanabilirsiniz. Ders notlarının fiyatı 10-15 TL arasında internetten bulabilirsiniz. Yaklasık 110 sayfalık bir ders notundan oluşuyor eksiklerinizi tamamlamak için işinizi görebilir. Daha sonra soru bankasına geçip farklı soru tiplerini bu kitapta görebilirsiniz.

2018 KPSS A Makro İktisat Mikro İktisat Soru Bankası Seti Prova 657 Yayınevi

2018 KPSS A Makro İktisat Para Banka İktisat Soru Bankası 657 Yayınevi ve  2018 KPSS A Grubu Mikro İktisat Açıklamalı Soru Bankası 657 Yayınevi olmak üzere iki kitap halinde piyasada bulacağınız Makro ve Mikro İktisat kitap tavsiyesi olarak bizim seçimimiz 657 yayınlarından yana olacaktır.

2018 KPSS A Grubu 40 Soruluk Tamamı Çözümlü 10 Deneme Savaş Yayınları

Konuları yeterince halledip eksiklikleri giderdiyseniz eğer deneme çözme zamanınız gelmiş demektir. KPSS A Deneme tavsiyesi olarak size bu yayını tavsiye ediyoruz. Hukuk İktisat Maliye ve Muhasebe derslerine ait soru havuzu olarak KPSS sorularına yakın ve benzer sorulardan oluşmaktadır.

Gibi kitaplar, şu anda oldukça ön plana çıkarılmış kitaplar olarak yer alıyor. Hizmet vermeye devam eden bu kitaplar, yeni baskıları ile de gayet etkili bir dil kullanıyor diyebiliriz. Eğer ilk defa sınava hazırlanıyorsanız ve size dair gerçekten yoğun bir çalışma seçeneği bulunuyor ise, hemen bu kitaplardan birine, ya da alternatif kitap seçeneklerine ulaşarak söz konusu çalışmalarınızı ilerletmeye devam edin. Size dair sunulan bütün bu güzel çözümleri online olarak inceleyerek, çok daha rahat ve hızlı bir şekilde çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. KPSS A grubu sınavları için kitap önerilerinde, farklı içeriklerimize de göz atmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir