Iğdır’da Burs Veren Vakıflar Kurum ve Kuruluşlar

ÖSYM tarafından düzenlenen üniversite sınavına giriş yaparak, puan alan öğrenciler, yeni eğitim öğretim yılı için üniversite kayıtlarını bu puan ve sınav sıralamalarına göre gerçekleştirebiliyor. Ancak üniversite öğretimi pek çok öğrenci açısından fazlasıyla maddi açıdan yoırucu olabiliyor. Özellikle de farklı bir kentte ikamet etmek zorunda kalınması gibi etkenler son derece maliyetli olan lisans ve ön lisans eğitim döneminin daha da yüksek maliyetlere neden olmasına yol açabiliyor. Bu neden ile de günümüzde milyonlarca öğrenciye burs hizmeti veriliyor. Burs hizmetleri sayesinde öğrenciler, eğitim dönemi boyunca karşı karşıya kaldıkları tüm giderler ve ekonomik ihtiyaçları için çözüm oluşturabiliyor. Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından sunulan burs ve kredi hizmetinden yararlanamayan öğrenciler içinde özel burs çözümleri sunuluyor. Bu çerçevede de Iğdır’da burs veren vakıflar kurum ve kuruluşlar aracılığı ile binlerce öğrenci Iğdır’ da ya da farklı bir kentte sürdürdükleri lisans düzeyi eğitimleri için burs desteği alabiliyor.

Güncel Iğdır Burs Desteği Sunan Kurumlar, Kuruluşlar ve Vakıflar

Günümüz modern yüzyıl Türkiye’ sinde her geçen gün artış göstermekte olan üniversite sayıları kapsamında her bir şehir de üniversite bulunuyor. Bu alanda da önde gelen kentlerden birisi konumunda bulunan Iğdır’ da okuyan öğrenciler içinde burs desteği sunuluyor. Iğdır’da burs veren vakıflar kurum ve kuruluşlar aracılığı ile öğrenciler kolay bir şekilde farklı bir kentten gittikleri Iğdır’ da öğrenim süreleri boyunca burs desteği alabiliyor. Bununla birlikte Iğdır’ da yaşayan ancak üniversite eğitimi için farklı bir şehre giden üniversite öğrencileri de kolay bir şekilde kentteki kurum, kuruluş ve vakıflar tarafından sunulan burs hizmetlerine başvuru gerçekleştirebilme şansına sahip olabiliyor.

Ancak pek çok üniversite öğrencisi, kentte sunulan bu burs hizmetlerine ilişkin bilgi sahibi dahi olamayabiliyor. Bu durumda öğrencilerin eğitim yaşamları açısından son derece maddi açıdan zorlu bir süreçte kalmasına neden olabiliyor. İşte bu yüzden hazırlanmış olunan Iğdır’da burs veren vakıflar kurum ve kuruluşlar listesi sayesinde en güncel burs fırsatları hakkında bilgi sahibi olunabiliyor. Böylelikle günümüzde son derece rahat bir şekilde üniversite eğitimini sürdürebilme şansına sahip olunabiliyor. Üniversite öğrencilerinin Iğdır’ da sunulan bu burs hizmetlerine ilişkin ayrıntılı bilgi sahibi olabilmeleri sağlanıyor. Özellikle de öğrencilerin burs veren kurum, kuruluş ve vakıflar hakkında bilgi sahibi olabilmeleri mümkün oluyor. Aynı zamanda da bu kurum, kuruluş ve vakıflar ile ilgili olarak iletişim bilgileri gibi tüm verilere ulaşılabiliyor. Bu sayede de burs başvuru tarihleri kaçırılmadan kolay bir şekilde burs başvuruları gerçekleştirilebiliyor.

Yeni eğitim-öğretim yılı boyunca üniversite öğrencileri kaçıncı sınıfta oldukları fark etmeksizin eğitim dönemi boyunca yararlanabileceği bir burs desteğine kolay bir şekilde başvuru gerçekleştirebiliyor. Bu başvuru sürecinde her bir kurum, kuruluş ve vakıfın talep ettiği evraklar ve belgeler değişiklik gösterebiliyor. Buna dikkat edilmesi başvurunun olumlu sonuçlanması açısından çok önemlidir.

  • Iğdır Kültür Eğitim Çevre ve Sağlık Vakfı Sema Yunt Caddesi Hamidiye Apartmanı’nda bulunuyor ve 505 524 85 76 numarasından ulaşılabilir.
  • KAI (Kars-Ardahan-Iğdır) Vakfı Bursu, Barbaros Bulvarı, Gamze apartmanı 6.kat Daire 16 Balmumcu Beşiktaş İstanbul’ da bulunurken, 0212 347 82 00 numaralı telefondan ulaşılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir