Eğitim Bilimlerine Nasıl Çalışılır?

Eğitim Bilimlerine Nasıl Çalışılır?

KPSS adaylarını genellikle zorlandığı alanlardan biri olan eğitim bilimleri, oldukça stresli bir ders olarak çıkıyor karşımıza. Hem çok fazla ders var ve derslerin içerisinde unutulmaya yakın oldukça fazla detay var, hem her sene müfredat yenileniyor, hem de sınavlar öğleden sonra yapıldığı için oldukça yorucu geçiyor. Bu süreç dahilinde gerçekten kişilerin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar büyümeye devam ediyor diyebiliriz. Piyasada bu konuda gerçekten pek çok kitap ve soru bankası var. Peki ama bunlara nasıl çalışmalısınız? Biz size bu yazımızda eğitim bilimlerine nasıl çalışılır konusunu anlatmak istiyoruz. Kendi tarzımız ile.
Eğitim bilimlerinin dersleri şu şekilde;

  • Gelişim Psikolojisi,
  • Öğrenme Psikolojisi,
  • Öğretim Yöntem ve Teknikleri,
  • Program Geliştirme, Rehberlik,
  • Ölçme ve Değerlendirme

Eğitim Bilimlerinden 90 Üstü Nasıl Alınır

Genel Kültür Genel Yetenek, tüm adayların önceki aylarda yada yıllarda bitirdiği ve 80 90 arası bir puan aldığı ve garantilediği puan olarak düşündükten sonra, kafasında GK GY halletmiş olacağından tüm enerjisi ile Eğitim Bilimlerine yönelen adaylar, ilk öncelikle tüm derslerden eş zamanlı olarak kitapları tarayarayak eksiklerini gidermeye çalışırlar. Bol bol bu çalıştığı konuları çalışarak önemli kısımları not alıp aylık genel tekrarlarda buralara değinir. Pegem, İhtiyaç, Yediiklim gibi yayınları bitirmeniz yeterli olacaktır.

Son senelerde bakıldığı zaman, eğitim bilimleri konularında en zor sorular genellikle ÖYT ölçme ve değerlendirme sınavlarından geliyor. Bu yüzden bu alanlar için ekstra çalışmak gerekebiliyor. Doğru çalışma şekli ile eğitim bilimlerinden tutun da pek çok eğitim noktasına kadar rahat bir sürece dahil olabilirsiniz. Bu durum size rahatlıkla artı katacaktır emin olabilirsiniz. Hem daha güçlü, hem de daha yenilikçi bir çalışma seçeneği ile karşınıza çıkarılan bu çözümler için, profesyonel yenilikleri kolaylıkla kullanabilirsiniz. KPSS üzerinden genel yetenek sorularını bol bol çözmeye odaklanın. Deneme çözerken, zamanlama yapabilirsiniz. Çünkü eğitim bilimlerinin sınavı öğle sonu olduğu için kafalar karışabiliyor. Denemelerde genel yeteneği sabah çözün, eğitim bilimlerini öğleden sonra çözün. Bu sistem sınav sistemiyle aynı olacağı için işinize zamanlama olarak kolaylık sağlayacaktır. Eğitim bilimlerinde en büyük tüyo, test çözmek olacaktır. Mevcut bilginizi sınamak ve onları kontrol ederek doğru bir şekilde kullanmak için bol bol test çözmenizi öneriyoruz. Konuları bitirmek yerine, test çözerek işlerinizi çok daha hızlı bir şekilde ilerletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir