Banka Sınavlarına Nasıl Hazırlanılır

Ülkemizdeki özel bankalar devlet bankaları ve yarı özel bankalar belli aralıklarla personel alımı yapmaktadır. Bu bankalar sırası ile İng bank, Şeker Bank, Bank Asya, Finans Bank, Vakıf Bank, Ziraat Bankası, İş bankası, Halk Bank,Deniz Bank, Ak Bank .. vs Bunlar en çok personel alımı yapan bankalardır. Belli dönemlerde kariyer net gibi iş ilan sitelerinde ilan açıp banko görevlisi, müşteri ilişkileri görevlisi gibi kadrolara alım yapmaktadır.

Banka iş başvurularında  genellikle yazılı sınav, mülakat sınavı gibi bazı kriterler uygulanmaktadır. Farklı bankaların farklı mülakatları ve sınavları olmaktadır. Başvuracağınız bankadan bankaya değişmekte olup örneğin devlet bankası olan Ziraat bankası yazılı sınav ile alım yapmakta fakat Ziraat Katılım Email üzerinden göndereceğiniz Cv ile başvuru yapabilmektesiniz.

Adayların aklına takılan sorular ise “Banka sınavlarına nasıl hazırlanılır” “Banka sınavlarında çıkmış sorular” , “banka mülakatları nasıl olur” şeklindedir. Her banka için ilerleyen yazılarımızda bu 2 başlığı ayrı ayrı ele alıp daha detaylı bir rehber hazırlayacağız.

Banka mülakatına girerken bilinmesi gereken püf noktalar, Davranışlar, Yazı sınavlarda çıkan konular vs hepsini “Ömür yiyen sınavlar” kategori altında bulabilirsiniz zamanla.

Bankalar konusunda değinmek istediğimiz bir başka konu Banka çalışanların maaşları ile ilgilidir. Banka maaşlarında en tatmin edici maaşları Garanti bankası gibi büyük bankalar ve Devlet bankaları vermektedir. Fakat bu bankalara girmek te bir o kadar da kolay değil. Maaşı yüksek bankaları bekleyen aday sayısı da fazladır. Sizi bu konuda öne çıkarak olan deneyim sahibi olma kriteri önemli bir husus olarak karşınıza çıkacaktır. Eğer bir bankada daha önce deneyiminiz varsa diğer adaylara göre daha şanslı olacaksınız.

2016 Yılı personel alacak bankalar

  • Türkiye İhracat Kredi Bankası Engelli İşçi Alımı

Son Başvuru Tarihi : 16 Mayıs 2016
Yayınlanma Tarihi : 06 Mayıs 2016

  • Albaraka Türk Katılım Bankası Personel Alımı

https://www.kariyer.net/albaraka-turk-katilim-bankasi-a-s-is-ilanlari-c2569-p17235

  • DenizBank Lise Mezunu Personel Alımı

https://www.kariyer.net/is-ilani/denizbank-tarim-bankaciligi-satis-temsilcisi-1562617

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir