2018’de KPSS 60 Puanı İle Personel Alımı

Kamu kurumları eksik personel ihtiyacını karşılamak için ara dönemlerde, Personel alımı yapmaktadır. Farklı kurum ve bakanlıklara yapılan alımlarda en önemli koşul KPSS şartı ve belli bir puan üstü istemesidir. 2018 yılının ilk alımları 8 Ocak itibari ile başladı. Alım yapan kurumların tarihleri farklı olduğu için takibini iyi yapmanız gerekmektedir. Ayrıca kurumlar kendisi özel sınav yada sadece mülakat yapabilmektedir. Bunlar başvuru bilgileri arasında belirtilmektedir.

Ocak Ayında Personel Alan Kamu Kurumları

İçişleri Bakanlığı: İç İşleri Bakanlığı personel ihtiyacını karşılamak için 2018 Ocak ayında 18 kişi alacaktır. Başvurular 8 Ocak 2018 yılında başladı, 12 Ocak 2018 tarihine kadar devam edecektir. Alacakları birimler, Genel Hizmet kadrosu ve Dernekler Denetçi Yardımcısı olacaktır.

Emniyet Genel Müdürlüğü: Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki Polis Memuru kadrosunun son 1 yıl içinde FETO-PYD yapılanması örgüt üyelerinin meslekten atılması ile boşalan eksik kadroları doldurmak için, Lise mezunu düzeyinde alım yapacak. Alım yapılacak kadrolar, Genel Hizmet kadrosu, Özel Harekat Erkek ve Kadın Polis memuru alımı (ileriki aylarda başlayacak) Genel Hizmet kadrosuna 27 kişilik alım yapılacaktır. Bu kadrolar, Bayburt Polis Meslek Eğitim merkezi, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne 4 kişi, Hakkari Emniyet müdürlüğüne 8 kişi, Tunceli emniyet Müdürlüğüne 2 kişi, Şırnak ve Van Emniyet Müdürlüğüne 12 kişi alınacak olup, Başvuru koşulları arasında KPSS puanı aranıyor. Puan sıralamasına göre alım yapılacaktır.

Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı: Türkiye İşbirliği ve koordinasyon Ajansı (TİKA) bünyesinde çalışan personel eksikliğini gidermek için, bugünden itibaren alım yapılacaktır.  Türkiye İşbirliği ve koordinasyon Ajansı (TİKA) için 11 kişilik kontejan ayrılmış durumda. Başvuru koşulları arasında KPSS ve YDS sınav puanı da aranmaktadır.

Danıştay Başkanlığı: Danıştay Başkanlığı eksik personel ihtiyacını karşılamak için, 2 kişilik kadro açmış. KPSS puanı istenilen alımda, 60 puan alan adaylar başvurma hakkına sahip olacak. Başvuruların bitiş tarihi 12 Ocak 2018’dir.

Adalet Bakanlığı: Adalet Bakanlığı bünyesine, eksik kadro ihtiyacını karşılamak için 6 kişilik alım yapılacak. Alım yapılacak kadrolardan birisi Stajyer Kontrolör olacak. Alımlarda 2017 KPSS puan şartı aranacak olup alımlarda, KPSS puan sıralamasına göre yapılacaktır. Başvurular 8 Ocak 2018 tarihinde başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir