2018 Şubat 20 Bin Öğretmen Alımında En Çok Alım Yapılacak Branş

2018 Yılının ilk alımı Şubat ayı içerisinde yapılacağı Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından söylenmişti. Bu alımda toplamda 20 bin öğretmen ataması yapılması da planlanıyor. Fakat atama bekleyen öğretmen sayısı ne yazık ki 20 binden kat ve kat fazla. 20 Bin alım sayısının artırılması konusunda şu an için somut bir adım atılmış da değil fakat öğretmen adayları sosyal medyadan bu yönde kampanya yürütmeye imza toplamaya devam ediyor.

20 Bin Sözleşmeli Öğretmen alımında Güneydoğu illerine öncelik verilecek olup, buradaki eksik öğretmen ihtiyacı karşılanmak isteniyor. Bu alımlarda 2017 yılından 2017 sonuna kadar olan süreçte en fazla sözleşmeli öğretmenlerden, Sınıf Öğretmeni alımı yapılmıştı. 2018 yılı içerisinde yapılacak olan alımlarda da yine pastanın büyük bir kısmını Sınıf Öğretmenliği kadrosu oluşturması bekleniyor.

Özellikle geçtiğimiz ay yapılan alımda Özel Eğitim Öğretmenliği branşında açık olmasından dolayı, Sınıf Öğretmenleri bu branşa geçerek eksikleri kapatmıştı. Bu yüzden Sınıf Öğretmenliği atamasında 2017 yılında oluşan taban puanını dikkate alarak ve eksilmiş olan adayları da göz önünde bulundurarak bir tercihte bulunabilirsiniz.

2018 Şubay ayı sözleşmeli öğretmen alımı taban puan tahminlerini ayrı bir yazıda sizler için derleyeceğiz fakat, en şanslı alan olarak Sınıf Öğretmenleri olduğu şüphesiz. alımların yüzde %30’unu Sınıfçılar oluşturacağı için taban puanlar iyice düşebilir. ( Sınıfçılara ayrılan kadro sayısının 6500 civarında olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir